Jak se správně obléknout na maturitní i další zkoušky a zvýšit si tak šance na úspěch

Příklad správného oblečení na zkoušku K úspěchu u zkoušek vám pomohou jak vědomosti, tak vaše oblečení a to, jak působíte na zkušební komisi. Vyvarujte se nejčastějších chyb a zbytečně neprovokujte komisi nesprávným oblečením. Díky správnému oblečení budete mít větší šanci na úspěch. Jak docílit ideálního vzhledu u zkoušky?

Oblek je jasná volba

Při výběru obleku rozhodně neexperimentujte. Na formální událost, jako je zkouška, byste měli zvolit tmavý a matný oblek. Černá nebo tmavě modrá barva obleku vám přidá na důrazu a zvýrazní váš vzhled.

Vyhněte se lesklému obleku. Přece nechcete, aby zkušební komise nabyla dojmu, že jste si odskočili z plesu.

Nevybírejte si ani světlý oblek. Ten by vám ubral minimálně rok vašeho věku a vypadali byste v něm plaše, nervózně a nesměle. Ve vašem zájmu je působit odhodlaně a sebevědomě, proto je tmavý oblek tou pravou volbou.

Košile o vás hodně prozradí

Vybírejte košili s dlouhým rukávem a v bílé barvě nebo jen s lehkým barevným nádechem. Díky světlé barvě zkoušející nabyde dojmu, že jste pořádný, a tím i naučený a připravený. Podívejte se na široký výběr společenských košil.

Bez kravaty to nejde

Pánská kravata dotváří celkový seriózní dojem. Když ji nebudete mít, můžou z vás mít zkoušející pocit, že školu neberete vážně. Doporučujeme vybírat kravatu ve světlém odstínu modré, zelené nebo fialové. To jsou decentní barvy, které neprovokují.  

Opasek je nutností

Patří k obleku stejně jako tkaničky ke šněrovací obuvi. Navíc toto pravidlo udává společenská etiketa. Zkoušející jsou vzdělaní lidé, kteří si hned všimnou, že jste se dopustili společenského prohřešku. A to přece nechcete.

Obujte si černé, matné, a hlavně čisté boty

Podívejte se, jak vypadá společenská obuv, která je jedinou vhodnou k pánskému obleku, pokud se chystáte na formální událost. Společenskou obuv poznáte tak, že je kožená a šněrovací. Nikdy si k obleku neberte tenisky nebo sportovní boty. Tím byste celkový outfit naprosto zničili.

Tip pro vás

Přečtěte si 10 praktických rad, jak se obléknout do společnosti, abyste se neztrapnili. Oblékněte se na zkoušku správně a udělejte dobrý dojem na zkoušející.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑