Jakou kravatu zvolit na obchodní jednání, abyste měli úspěch?

Buďte úspěšnému obchodnímu jednání o krok blíže díky červené kravatě Váš úspěch u obchodního jednání může ovlivnit řada věcí. Jednou z nich je oděv. Možná i vy podvědomě hodnotíte své obchodní partnery podle toho, jak jsou oblečení. Nevhodně zvolený oděv vám může u obchodního jednání velmi uškodit. Díky správné volbě oblečení můžete naopak hodně získat. Přitom rozhodují i takové detaily, jako je barva kravaty. Jakou kravatu tedy vybrat, abyste šli úspěchu naproti?


 

Ideální volbou je červená kravata. Proč? 

Co mají společného Kennedy, Reagan a Obama? Všichni tři si oblíbili červenou kravatu. Rozhodně přitom nejde o náhodu. Když si totiž uvážete červenou kravatu, ostatní vás většinou podvědomě vnímají jako člověka sebevědomého, důležitého či dokonce vlivného.

Možná jste ani nepostřehli, že mnoho úspěšných manažerů, se kterými se setkáváte, nosí právě červenou kravatu. A moc dobře ví proč. V potenciální konkurenci dalších firem vyniknou a získají si respekt. I vy chcete přeci vypadat sebevědomě a profesionálně. Nepodceňujte proto psychologii barev a vyzbrojte se červenou kravatou.

Jakou červenou kravatu vybrat?

Ideální outfit na obchodní jednání Ideální outfit na obchodní jednání 

Červenou kravatu můžete zvolit v jednobarevné variantě bez vzoru. Máte na výběr z několika barevných odstínů. Abyste působili sebejistě a profesionálně, doporučujeme volit syté odstíny červené. Na obchodní jednání se skvěle hodí i kravata v bordó barvě, která dodá vašemu obleku elegantní vzhled.

Pokud máte rádi osobitější kravaty se vzorem, držte se zásady decentnosti. Zvolte například červenou kravatu s jemnou mřížkou. Klasickou variantu pro pracovní outfity představuje kravata s diagonálními pruhy. I tu můžete pro obchodní jednání zvolit. Dbejte však na to, abyste v ní vynikli a působili sebevědomým dojmem.

Kravatu do práce volte z matných materiálů. Chcete si vzít do práce lesklou kravatu? Chyba. Lesklé kravaty sice vypadají skvěle, ale do práce se nehodí. Takvou kravatu zvolte na společenskou událost, jako je návštěva plesu, divadla, oslavy a jiné slavnostní události.

Podívejte se, jak vypadají ideální kravaty pro manažera.

Pozor, nestačí si pouze uvázat červenou kravatu. Základ úspěchu tkví v celkovém outfitu. Přečtěte si, jaké další zásady dodržovat při volbě oblečení pro obchodní jednání.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑