Jak se správně obléknout do divadla?

Jak se správně obléknout do divadla? Ležérní volba oblečení do divadla

Koupila vaše manželka lístky do divadla nebo jste se s kamarády domluvili, že vyrazíte za kulturou? Pak si určitě nechcete zážitek z představení zkazit trapasem. V každém typu divadla platí jiná pravidla pro oblékání. Přečtěte si, jak zvolit správný oblek, aby středem pozornosti zůstali herci, a vy jste si mohli v klidu vychutnat zážitek z představení.

Při volbě vhodného oblečení je důležité vědět, kam a na jaké představení se chystáte. Jiný oděv vyžaduje návštěva slavnostní premiéry v opeře a jiný předplacené představení v komorním divadle.
 

Chystáte se do velkého, kamenného divadla?

Kamenným divadlem se označují všechna větší divadla, národní, městská a také opera, balet nebo filharmonie. Pokud se chystáte na takové představení, počítejte s tím, že pravidla pro oblékání jsou formální a vy byste měl mít pánský oblek. Protože je divadelní představení akce konaná ve večerních hodinách, přípustný je pouze tmavý oblek. Podívejte se na širokou nabídku pánských obleků BANDI. Pro výběr košile a kravaty nejsou daná přesná pravidla. Bílou košilí nikdy nic nezkazíte, ale můžete si vzít také barevnou košili tmavších odstínů. Vyvarujte se příliš výrazných, zářivých barev a zbytečné extravagance.

Do malého divadla si vystačíte s ležérnějším oblečením

Pokud se chystáte do menšího, komorního divadla, nemusíte se pravidel oblékání držet tak striktně. Atmosféra malých divadel je uvolněnější a vyžaduje menší míru formálnosti. Tady byste dokonce v černém obleku s vázankou působili příliš upjatým dojmem. Doporučujeme proto ležérnější oděv. Vezměte si například jen sako bez kravaty k volnočasovým kalhotám nebo si ke košili oblékněte svetr. Podívejte se na nabídku exkluzivních pánských svetrů.

Současná móda postupně slevuje z přísných nároků a stává se volnější. Ještě před sto lety by se na naši předci vydali na představení ve fraku. To už od vás dnes nikdo neočekává. Obecně však platí, že do divadla by se nemělo chodit ve všedním oblečení. Mikinu, džíny a sportovní tenisky vždy raději nechte doma.

Jdete na společenskou akci po dlouhé době a nemůžete si vzpomenout, jak uvázat pěkný kravatový uzel? Zhlédněte jednoduchý video návod, jak vázat kravatový uzel a oslňte své okolí dokonale uvázanou kravatou.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑