Proč nenosit lesklý oblek do práce?

Vhodný oblek do práce Vhodný oblek do práce

Nezáleží na tom, zda sedíte celý den v kanceláři nebo chodíte na obchodní schůzky. Pro všechny muže, kteří nosí do práce oblek, platí jedno velmi důležité pravidlo. Přečtěte si, jak je důležitý výběr správného obleku a co se může stát, pokud zvolíte špatně.

Na obchodní schůzku pouze matný a tmavý oblek

Proč? Představte si, že se máte sejít s obchodním zástupcem, který s vámi chce uzavřít obchod. Tento obchodní zástupce přijede v luxusním autě, má na sobě spoustu zlatých šperků a je oblečený v lesklém obleku, jako by zrovna přišel z večerního plesu.

Jak na vás takový člověk bude působit? Špatně. Budete mít pocit, že na vás chce jen vydělávat, není seriózní a bude vás chtít oškubat. Přitom může jít o dobrého obchodníka. Vy se však rozhodnete s ním obchod neuzavřít, protože mu nedůvěřujete.

Proto nenoste lesklý pánský oblek, stejně jako nic příliš okázalého, vyzývavého nebo třpytivého. Nechcete si přece zkazit možný obchod jen kvůli špatně zvolenému oblečení. Tmavá barva je vhodnou volbou, protože vzbuzuje u ostatních respekt a důvěru. Už chápete, proč mají všichni politici na oficiálních setkáních tmavý a matný oblek? Podívejte se na širokou nabídku pánských obleků.

Do kolektivu v zaměstnání pouze matný oblek

Nezáleží na tom, zda pracujete v kanceláři, kterou máte pouze pro sebe nebo ji sdílíte s kolegy. Budete-li do práce nosit lesklý oblek, k tomu si ještě pořídíte hezké třpytivé hodinky a lesklé boty, šéf si vás zajisté všimne, a ne v dobrém slova smyslu.

Představte si, že jste majiteli firmy a někteří z vašich zaměstnanců nosí do práce lesklý oblek. Co byste si pomysleli? Že jim dáváte velkou výplatu, takže byste jim ji snížil. Přitom to mohou být velmi pracovití zaměstnanci. Tak nedopusťte, aby i vám šéf zatrhl odměny nebo dokonce snížil výplatu a to jen kvůli špatně vybranému oblečení.

Tip pro vás

Už máte správně vybraný oblek a přemýšlíte, jakou kravatou ho doplnit? Pokud vás čeká obchodní jednání, přečtěte si článek Jakou kravatu si vezme manažer na obchodní jednání. Jakou kravatu zvolit v klasický pracovní den se pak dozvíte v článku Jakou kravatu si vezme manažer do zaměstnání, do kolektivu.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑