Jak obléknout ženicha? Rady, jak na to a čeho se vyvarovat

Jak obléknout ženicha na svatbu?

Pánská společenská móda nemusí být jen o obleku, košili a kravatě. Ženich se může odlišit od ostatních svatebních hostů doplňky. Zkombinujte váš pánský oblek s doplňky, které podtrhnou vaši jedinečnou úlohu i vzhled, a zanechte dokonalý dojem. Jak toho docílíte?

Jaký oblek vybrat pro ženicha na svatbu?

Na svatbu můžete vybírat oblek z odstínů barev šedé, tmavě modré, černé, bílé nebo smetanové. Můžete zvolit oblek matný nebo lesklý. Lesklý oblek působí slavnostněji a zaujmete v něm svatební hosty hned na první pohled.

A co když je svatba v zimě?

V případě, že se svatba koná v zimním období, vybírejte pouze z obleků tmavých odstínů. Pánský oblek v bílé nebo smetanové barvě není pro svatbu v zimním období vhodný. V takovém obleku byste v zimě doslova splynuli s okolím.

Jaký je rozdíl mezi oblekovou vestou a svatební vestičkou?

Oblekovou vestou se má na mysli vesta, která je ušitá ze stejné látky jako oblek. Svatební vestičky jsou určené především pro ženicha a jsou na předních dílech vzorované nebo prošité třpytivou nití. Podívejte se na svatební vesty, které si můžete vybrat ve svatebním setu spolu s anglickou kravatou a kapesníčkem do kapsy saka.

Podle čeho si ženich na svatbu vybírá manžetové knoflíčky?

Vybírejte manžetové knoflíčky podle barvy a tvaru hodinek, prstenu, spony opasku a jiných kovových doplňků. Pokud máte například stříbrné hodinky s kulatým ciferníkem, laďte manžetové knoflíčky do stříbrna a do kulatého nebo zaobleného tvaru.

Jak se má ženich sladit, když má nevěsta bílé šaty se stříbrnými květinami?

Můžete si obléknout tmavý pánský oblek, bílou košili a sladit se svatební vestou s anglickou kravatou a kapesníčkem ve stříbrné barvě s květinovým vzorem. Budete vypadat velice slavnostně. Zároveň je volba svatebního setu zárukou, že nebudete oblečeni stejně jako svatební hosté. Pokud nechcete vestu, protože se v ní necítíte dobře, značková móda Pánské obleky BANDI nabízí také pánské svatební kravaty a regaty. Přečtěte si, jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár.

Může si vzít ženich pod oblek košili s krátkým rukávem, aby mu nebylo horko?

Podle pravidel společenské etikety je povinností nosit pod oblekem pouze a jedině košili s dlouhým rukávem. Můžete si na svatbu obléknout košili s krátkým rukávem, ovšem až po formální části svatebního dne, tedy po obřadu, focení a dalších. Po odložení košile s dlouhým rukávem si odložíte také sako. Na svatební hostinu a zábavu tak přicházíte pouze v košili s krátkým rukávem a kravatou.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑