Ženichové, mluví vám do výběru oblečení ženy? Co když vám radí špatně

Ženichové, mluví vám do výběru oblečení ženy? Co když vám radí špatně Příklad správného oblečení pro ženicha

Při výběru oblečení pro ženicha se ujímají iniciativy nejčastěji nevěsty, budoucí tchyně a maminky ženichů. Líbí se jim bílý oblek, ženichovi podle nich bude slušet. K tomu by zvolily zelenou košili a kravatu, protože ladí se svatební tabulí. Dámy sice radí s dobrými úmysly, ale ne vždy jsou jejich rady správné. Jakých chyb se při výběru oblečení pro ženicha nejčastěji dopouštějí a jak tomu zabránit?

Lesklý oblek na svatbu a co pak do práce?

Můžete si na svatbu vybrat lesklý oblek. Po svatbě ho však vynosíte pouze na slavnostní a společenské události, jako je ples, oslava jubilea, promoce a podobně. Podle pravidel společenské etikety se do práce nosí pouze obleky matné. Pokud tedy budete chtít využít oblek po svatbě k dennímu nošení do zaměstnání, vyberte si matný oblek, nikoli lesklý. Přečtěte si více informací, proč se nesmí nosit lesklý oblek do práce.

Zelená svatební výzdoba = zelená košile a kravata?

Barvu košile a kravaty rozhodně nevybírejte podle barvy výzdoby na svatební tabuli. Nikdo přeci nechce, abyste u stolu barevně splývali s ubrousky. Správně byste se měli sladit s nevěstou, a to na základě barvy jejích šatů a doplňků. Dopomůže vám k tomu svatební kravata s kapesníčkem do saka. Více informací, jak na to, si přečtěte v článku Jak sladit ženicha s nevěstou, aby vypadali jako pár.

Košile s krátkým rukávem v létě?

Pravidla společenské etikety udávají, že muž musí k obleku nosit vždy jen košili s dlouhým rukávem. A to i v případě, že je mu horko. Pokud se svatba koná v letních měsících, doporučujeme vám pořídit si dvě košile. Jednu košili s dlouhým rukávem k obleku na formální část svatebního dne. Po obřadu, obědě a focení si půjdete převléknout již několikrát propocenou košili. Obléknete si druhou košili s krátkým rukávem a sako odložíte. Obě košile by měly být ve stejné barvě. Není to nic neobvyklého, nevěsta se přece také převléká.

Žlutá kytice = žlutá košile?

Nevybírejte košili podle barvy svatební kytice. Dejte si do klopy saka malou kytici ve stejné barvě a ve stejném provedení, jako je nevěstina kytice. Tím se dokonale sladíte.

Mokasíny k svatebnímu obleku?

Uzavřená obuv bez šněrování, takzvané mokasíny, jsou dle pravidel společenské etikety k obleku na společenskou událost zcela nevhodné. Na svatbu se nosí pouze pánská společenská šněrovací obuv. Pokud máte tmavý oblek, vezměte si k němu černé boty. K bílému obleku je určená bílá společenská obuv a ke smetanovému obleku vyberte obuv ve stejné barvě. Podívejte se na možné vzory pánské společenské obuvi vhodné ke svatebnímu obleku.

Oblek smetanové barvy pro blonďatého ženicha?

Pokud nejste jižanský typ nebo alespoň brunet, je tento výběr zcela nevhodný. Budete nevýrazný a zaniknete. Navíc bude každý svatební host v obleku vypadat lépe než vy. Pro světlé typy mužů jsou vhodné tmavé obleky v kontrastu s bílou košilí a s doplňky, jako je svatební vesta, anglická kravata a kapesníček do saka.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑