Víte, jak se správně obléknout v rámci dress codu Semi Formal?

Víte, jak se správně obléknout v rámci dress codu Semi Formal? Oblékněte se správně v rámci dress codu Semi FormalDostali jste pozvánku na akci, kde je předepsaný dress code Semi Formal? Ať už se chystáte na svatbu, ples nebo večírek, základem tohoto dress codu je vždy oblek. Při jeho výběru můžete dát prostor vaší kreativitě. Avšak pozor. I tento dress code má svá pravidla. Přečtěte si, jakou barvu obleku zvolit a čím ho doplnit, abyste se vyvarovali zbytečných chyb.

 

Věnujte pozornost tomu, kdy se akce koná

Outfit pro denní i večerní události Ideální outfit pro denní i večerní událostiPři volbě obleku zohledněte především to, kdy se společenská událost koná. Pomůže vám jednoduché pravidlo. Pokud se jedná o akci pořádanou po 18. hodině, měli byste jít v tmavém obleku. Například černém, tmavě šedém nebo tmavě modrém.

U dopoledních a odpoledních událostí konaných do 18. hodiny se nemusíte držet pouze tmavých barev. Právě naopak. Perfektní dojem uděláte například v obleku světle modrém nebo světle šedém. V letních měsících doporučujeme také béžovou.

Podívejte se, jaké barvy obleků jsou aktuálně v módě.

Oblek doplňte elegantní košilí

Nezapomeňte, že k obleku se nosí výhradně košile s dlouhým rukávem. Pro dress code Semi Formal je ideální volbou jednobarevná košile bez vzoru, případně s velmi jemným vzorem. Co se týče barvy, opět záleží na době konání. Pokud chcete mít jistotu, že neuděláte chybu, volte košili bílou. Jinak obecně platí, že na svatbu se hodí košile pastelových barev. Na ples naopak barvy tmavé.

Pro slavnostní příležitosti doporučujeme košile se zapínáním rukávů na manžetové knoflíčky. Vyberte proto košili s dvojitou nebo univerzální manžetou. Univerzální manžeta má tu výhodu, že ji můžete zapnout na klasické i manžetové knoflíčky. Díky tomu jednu košili vynosíte na společenské události i do práce.

Prohlédněte si elegantní společenské košile, ve kterých uděláte zaručeně ten nejlepší dojem.

Doplňky, které dovedou váš vzhled k dokonalosti

Slaďte se s partnerkou pomocí doplňků Slaďte se s partnerkou pomocí doplňkůV rámci dress codu Semi Formal byste měli váš outfit doplnit kravatou nebo motýlkem. Pokud jdete na akci s partnerkou, představují doplňky skvělou možnost, jak se barevně sladit s jejími šaty. Zvolte jednobarevnou variantu nebo decentní vzor. Kravatu s diagonální proužkem však nechte v přihrádce s oblečením do práce.

Tip pro vás

K tmavému obleku pro večerní příležitosti volte výhradně černou společenskou obuv. Na akcích konaných přes den skvěle zapůsobíte v hnědé obuvi, která se perfektně hodí k modrému a šedému obleku. Podívejte se na společenské boty, které jsou pro dress code Semi Formal ideální volbou.


Kdo?

Jdete na svatbu jako host a nemáte co na sebe?

Přišlo vám pozvání na svatbu? Čeká vás tedy velmi slavnostní den, který změní život dvěma důležitým lidem ve vašem životě. Zajisté chcete zapůsobit co nejlepším dojmem, abyste dal okolí najevo, že si pozvání vážíte. Přečtěte si, čeho byste se měli držet při výběru toho správného oděvu.

Více

Co?

Jakou barvu obleku zvolit do práce

Pokud pracujete v kolektivu mezi kolegy, v kanceláři nebo na úřadě, platí pro vás jiná pravidla, než pro ty z vás, co chodíte na obchodní schůzky nebo jednání s obchodními partnery. Pro každou příležitost jsou vhodné jiné barvy pánského obleku. Čtěte dále a dozvíte se jaké.

Více


© 2018, Pánské obleky.cz. Všechna práva vyhrazena.Obsah stránek je majetkem provozovatele.
Kopírování, zvěřejňování textů či fotografií je povoleno pouze s jeho souhlasem.

e-mail:

Nahoru ↑